21 marca-pierwszy dzień kalendarzowej wiosny

Zima powoli dobiega końca, a większość z nas z utęsknieniem wyczekuje ciepłych i dłuższych dni zapowiadających nadejście wiosny. W marcu musimy liczyć się jeszcze z chwilowymi nawrotami zimy i kapryśną pogodą, ale zmiana jest tuż za rogiem.

Pierwszy dzień wiosny już dziś! W niedzielę 21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Dzień ten wiąże się m.in. ze zwyczajem topienia marzanny. Jest to także Dzień Wagarowicza. Natomiast początek astronomicznej wiosny w tym roku przypadł dokładnie w sobotę 20 marca o godz. 10:37.

Pierwszy dzień wiosny 2021. Astronomiczna wiosna i kalendarzowa wiosna.  Kiedy pierwszy dzień? - Bydgoszcz, Super Express
Pierwszy dzień wiosny 2021 – kalendarzowy, astronomiczny i metereologiczny  początek wiosny | Jaworznicki Portal Społecznościowy - jaw.pl | Jaworzno

Komentowanie wyłączone.

OdWiEdZiŁo NaS jUż:
Darmowy licznik odwiedzin
OsÓb