„Z MIŁOŚCI DLA ZDROWIA”


     W ramach realizacji ogólnopolskiego programu pt. „Trzymaj Formę”, liderki programu przygotowały dwie akcje szkolne promujące zdrowe nawyki.

Z MIŁOŚCI DLA ZDROWIA część I

     Liderki programu „Trzymaj Formę” przygotowały pyszne, kolorowe oraz zdrowe kanapki. W holu głównym szkoły powstało stoisko, każdy chętny uczeń mógł wziąć udział w zabawie tzn. napisać swoje skojarzenie do hasła „ Chcę być zdrowy, sprawny i szczęśliwy, wiec…”,a następnie poczęstować się zdrową dawką witamin w postaci kanapki.

Z MIŁOŚCI DLA ZDROWIA część II

     Aby podkreślić jak ważna w codziennym życiu jest sprawność ruchowa, wysiłek fizyczny, liderki wraz z koordynatorami programu „Trzymaj Formę” przygotowały dwie godziny zabaw w niemalże nieustannym ruchu, zajęcia zorganizowane zostały dla uczniów klas I-III. W zabawie wzięły udział trzy drużyny: I drużyna „Gruszki”, II drużyna „Jabłka”, III drużyna „Truskawki”. Podczas zabaw ruchowych, uczniowie uczestniczyli  w wyścigach rzędów: kozłując piłkę, wykonując wskazane ćwiczenia, skacząc na jednej nodze, rzucając do celu, dbając o równowagę z wykorzystaniem woreczków itp. Po skończonych siedmiu rundach, wspólnie uczestniczyli w poczęstunku: pijąc wodę i jedząc owoce, a na koniec indywidualnie wykonywali wylosowane „sportowe polecenia”.

Komentowanie wyłączone.

OdWiEdZiŁo NaS jUż:
Darmowy licznik odwiedzin
OsÓb