Archiwum miesiąca grudzień 2021

Wigilijne drzewko

Autor: Aneta Markiewicz dnia 23 grudnia 2021

Dzieci z przedszkola w Ciosańcu przed świętami zadbały o ptaszki.

Życzenia Świąteczne

Autor: Aneta Markiewicz dnia 21 grudnia 2021

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, przed nami Święta Bożego Narodzenia,

Z tej okazji życzymy Wszystkim,

by ten szczególnie piękny czas wigilijnego wieczoru

przyniósł życzliwość i radość,

a Święta były pełne odpoczynku, ciepła rodzinnego i niepowtarzalnej atmosfery.

Życzymy, aby Nowy Rok 2022 był wyjątkowo szczęśliwy, pełen pasji, sukcesów i pomyślności.

Życzenia na Boże Narodzenie - Szkoła Podstawowa w Warze

Świąteczny Czas

Autor: Aneta Markiewicz dnia 15 grudnia 2021

Przedszkolaki z Ciosańca przygotowały
słodkie pierniczki na Święta Bożego Narodzenia.

Święty Mikołaj z wizytą w szkołach w Łupicach i w Ciosańcu

Autor: Aneta Markiewicz dnia 9 grudnia 2021

Święty Mikołaj w naszej szkole

Autor: Aneta Markiewicz dnia 6 grudnia 2021

Dziś do naszej szkoły zawitał szczególny gość – Święty Mikołaj, który z pomocą uczniów z Samorządu Szkolnego obdarował przedszkolaków, uczniów oraz pracowników naszej szkoły cukierkami. Mamy nadzieję, że spotkanie z Mikołajem umiliło wszystkim dzisiejszy dzień 😃

1 GRUDNIA ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z AIDS

Autor: Aneta Markiewicz dnia 3 grudnia 2021

W ramach pamięci o dniach ważnych w profilaktyce, uczniowie VIII klasy uczestniczyli  w zajęciach profilaktycznych pt. ” Co musisz wiedzieć o HIV/AIDS” Tego dnia Uczniowie przypięli CZERWONĄ KOKARDKĘ, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS.

Spotkanie profilaktyczne z Lechem Dyblikiem

Autor: Aneta Markiewicz dnia 3 grudnia 2021

Dnia 30 listopada 2021r. Lech Dyblik spotkał się z uczniami  VI-VII oraz VIII klasy, aktor w sposób sugestywny, bo nawiązujący do swoich życiowych doświadczeń opowiadał o zagrożeniach czekających na młodych ludzi w świecie dorosłych. W swoich wypowiedziach często podkreślał jak ważny jest szacunek oraz dbałość o więzi rodzinne. Nawiązał również do medialnych manipulacji, które tworzą nieprawdziwy obraz rzeczywistości, budując w młodych umysłach obraz życia idealnego, który w zderzeniu z teraźniejszością powoduje złość, frustrację, a często ucieczkę w uzależnienia.

WYCIECZKA DO WIELICZKI I KRAKOWA

Autor: Aneta Markiewicz dnia 3 grudnia 2021

Są takie miejsca w naszym kraju, które każdy Polak powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić, by móc poznać własne dziedzictwo kulturowe i narodowe, dlatego też w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” w dniach 24-25.11.2021 uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej  w Ciosańcu wyruszyli na poszukiwanie śladów historii do Wieliczki i Krakowa.

Pierwszego dnia wycieczki zwiedziliśmy Kopalnię Soli, która znajduje się na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO. Podczas 3 km wędrówki podziemnymi korytarzami towarzyszyły nam legendarne postaci – św. Kinga i Skarbnik. Mieliśmy okazję podziwiać wykute i wyrzeźbione w soli podziemne komory, sale i kaplice, w których znajdują się unikalne rzeźby solne oraz urokliwe jeziorka solankowe. Ogromne wrażenie zrobiła na nas kaplica                  św. Kingi i świetlny spektakl nad brzegami jeziora przy akompaniamencie muzyki Fryderyka Chopina. Tę część wycieczki zakończyliśmy „solnymi” zakupami.

Po kolacji wyszliśmy na wieczorny spacer krakowskimi śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który zapisał ważną kartę w historii Polski i Kościoła katolickiego. Zwieńczeniem spaceru było wysłuchanie o godz. 20.00 hejnału z wieży Kościoła Mariackiego.

Następnego dnia udaliśmy się na zwiedzanie historycznego zespołu miasta Krakowa. Królewskie miasto przywitało nas mnogością zabytków i niezwykłym klimatem. Mijaliśmy zabytkowe kamieniczki, odwiedziliśmy Pałac Biskupów Krakowskich ze słynnym „oknem papieskim”, podziwialiśmy takie zabytki jak: Sukiennice, Barbakan, Brama Floriańska, Pomnik Grunwaldu, Kościół Mariacki z prawdziwym skarbem – Ołtarzem Wita Stwosza, a także Dom Jana Matejki, Dom Jana Długosza i Collegium Maius, aż w końcu dotarliśmy do Zamku Królewskiego na Wawelu, gdzie podziwialiśmy wyjątkową architekturę i bogate zbiory muzealne. Nie zapomnieliśmy również o spróbowaniu miejscowych przysmaków – słynnych w całej Polsce przepysznych krakowskich obwarzanków.

Wycieczka wzbogaciła nas o wiedzę związaną z historią państwa polskiego, a także dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

Ekokulturalne przedszkole

Autor: Aneta Markiewicz dnia 2 grudnia 2021

Kolejne wyzwanie za Nami. Wylaliśmy hotel dla owadów. Dzieci z przedszkola biorą udział w projekcie Ekokulturalne przedszkole.

Autor: Aneta Markiewicz dnia 2 grudnia 2021

W tym roku Pani Agata zaprosiła dzieci z przedszkola na urodziny Misia do Domu Kultury. Wszystkie dzieci bawiły się wspaniale. Dziękujemy