Archiwum miesiąca listopad 2021

Mistrzowie Maksa Matematycznego

Autor: Aneta Markiewicz dnia 29 listopada 2021

Mam zaszczyt poinformować, iż znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu Maks Matematyczny.
W kategorii uczniów klas szóstej:
Marta Ratajczak – I miejsce w województwie lubuskim
Kacper Malcher – II miejsce w województwie lubuskim
W kategorii uczniów klas ósmych:
Filip Wajs – I miejsce w województwie lubuskim
Dominika Konstanty – II miejsce w województwie lubuskim

Serdeczne gratulacje.

WSPOMNIENIA Z POZNANIA

Autor: Aneta Markiewicz dnia 22 listopada 2021

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka-20 listopada

Autor: Aneta Markiewicz dnia 19 listopada 2021

Dzieci z przedszkola o godzinie 11.11 uroczyście odśpiewały Hymn Polski.

Autor: Aneta Markiewicz dnia 16 listopada 2021

O 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy hymn

Autor: Aneta Markiewicz dnia 10 listopada 2021

11 listopada – cóż to za data?

Autor: Aneta Markiewicz dnia 9 listopada 2021

Może to jedna z wielu nic nieznaczących uroczystości. Dziś, żyjąc w zawrotnym tempie, negujemy wszelkie wartości, odrzucamy jakiekolwiek formy czczenia przeszłości, wysuwając na plan pierwszy życie teraźniejszością.

Czymże jest więc dla nas wolność i ojczyzna?

Czy potrafimy cieszyć się wolnością?

Czy potrafimy żyć jak wolni ludzie?

Czy potrafimy odróżnić dobro od zła w świecie targanym terroryzmem, wojnami i konfliktami zbrojnymi?

WOLNOŚĆ jest nam dana jako dar Boga, ma nam  pomóc, abyśmy, wybierając dobro, stawali się lepszymi ludźmi.

Nie dajmy się omamić tym, którzy oferują nam kolorowy świat zakłamania, świat łatwych rozwiązań, świat pozbawiony prawdy, w którym nie szanuje się człowieka i jego wolności.

11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach oswobodziła się z więzów niewoli i odzyskała wolność. Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie.

My, młodzi Polacy, musimy pamiętać o drodze naszych przodków do ,,wolnej i niepodległej”.

Święto Niepodległości niech będzie potwierdzeniem naszej wdzięczności i wielkiego szacunku wobec Polaków, którzy w walce poświęcili to, co najcenniejsze dla każdego człowieka – oddali swoje życie z miłości do ojczyzny.