Archiwum miesiąca Grudzień 2019

Szkolne kolędowanie

Autor: Aneta Markiewicz dnia 20 grudnia 2019

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru
przyniesie Wam spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje Was
pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia

Mistrzostwa Sławy w piłce nożnej halowej- IM- I miejsce

Autor: Aneta Markiewicz dnia 20 grudnia 2019

WYJDŹMY Z ŁAWEK- LEKCJE INACZEJ!

Autor: Aneta Markiewicz dnia 17 grudnia 2019

Historii i biologii nie można uczyć się wyłącznie z podręcznika, dlatego 13 grudnia 2019 uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciosańcu wspólnie z nauczycielami wzięli udział w dydaktycznej wycieczce do Wrocławia. Intensywne wykłady i warsztaty w Muzeum Przyrodniczym pozwoliły zrozumieć tajniki ewolucji. Lekcja w Panoramie Racławickiej poszerzyła nasze wiadomości o bitwie pod Racławicami. Wiemy już jak zlokalizować kierunki geograficzne na obrazie, jakie były losy panoramy i dlaczego trafiła z Lwowa do Wrocławia. To historia i wielki patriotyzm. Na nasze szczęście, kierownik  wycieczki pani Bogusława Olszewska stwierdziła, że nie można żyć tylko dydaktyką! Zatroszczyła się o odrobinę rozrywki i po regeneracji sił w blasku świątecznych iluminacji podziwialiśmy Jarmark Bożonarodzeniowy na wrocławskim Starym  Rynku.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów i opiekunów wycieczki – uczniowie klas V-VIII

Mistrzostwa Sławy w unihoc- I miejsce

Autor: Aneta Markiewicz dnia 15 grudnia 2019