Archiwum miesiąca Kwiecień 2019

Autor: Emilia Kolinska dnia 30 kwietnia 2019

STRAJK

Autor: admin dnia 25 kwietnia 2019

26 kwietnia kursy autobusu szkolnego rano tylko 7:15 ze Spokojnej, powrót ze szkoły 12:30. Uczniom i przedszkolakom szkoła zapewnia zajęcia świetlicowe.

29 kwietnia – poniedziałek rozpoczynają się lekcje zgodnie z dotychczasowym planem zajęć dla kas. Autobus szkolny kursować będzie zgodnie z harmonogramem kursów.

Autor: admin dnia 24 kwietnia 2019

W związku z brakiem porozumienia pomiędzy rządem a związkami zawodowymi szkoła kontynuuje strajk.

25 kwietnia kursy autobusu szkolnego rano tylko 7:15 ze Spokojnej, powrót ze szkoły 12:30. Uczniom i przedszkolakom szkoła zapewnia zajęcia świetlicowe.

Autor: admin dnia 23 kwietnia 2019

24 kwietnia kursy autobusu szkolnego rano tylko 7:15 ze Spokojnej, powrót ze szkoły 12:30. Uczniom i przedszkolakom szkoła zapewnia zajęcia świetlicowe.

Autor: admin dnia 12 kwietnia 2019

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się zgodnie z ustalonymi terminami..
Ósmoklasiści docierają do szkoły na godz.8.00
15,16,17 kwietnia  kursy autobusu szkolnego rano  7.15 ze Spokojnej,  powrót po egzaminach. Dla innych uczniów szkoła zapewnia zajęcia świetlicowe.
Dziękuję..

Autor: admin dnia 9 kwietnia 2019

Egzamin gimnazjalny odbędzie się zgodnie z ustalonymi terminami..
Gimnazjaliści docierają do szkoły na godz.8.00
10,11,12 kwietnia  kursy autobusu szkolnego rano  7.15 ze Spokojnej,  powrót po egzaminach. Dla innych uczniów szkoła zapewnia zajęcia świetlicowe.
Dziękuję..
😁

Autor: admin dnia 8 kwietnia 2019

9 kwietnia kursy autobusu szkolnego rano tylko 7:45 ze Spokojnej, powrót ze szkoły 12:30. Dla uczniów szkoła zapewnia zajęcia świetlicowe.

SZKOŁA PRZYSTĘPUJE DO STRAJKU!!!

Autor: admin dnia 7 kwietnia 2019

W związku z brakiem porozumienia pomiędzy rządem a związkami zawodowymi szkoła przystępuje do strajku. Uczniom i przedszkolakom zostanie zapewniona opieka świetlicowa.

RODZICE UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W CIOSAŃCU

Autor: admin dnia 5 kwietnia 2019

Szanowni Państwo,

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciosańcu informuje rodziców uczniów naszej szkoły o sporze zbiorowym zaistniałym pomiędzy Oddziałem ZNP w Sławie a mną jako pracodawcą. Podjęte rokowania w lutym i w marcu w celu rozwiązania sporu w drodze porozumienia nie przyniosły skutku. W związku z nieosiągnięciem porozumienia sporządzono protokół rozbieżności ze wskazaniem stanowisk stron, czyli Związku Nauczycielstwa Polskiego a Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Ciosańcu.  Konsekwencją zaistniałej sytuacji było referendum przeprowadzone w szkole, w którym  79 % biorących w nim udział nauczycieli i pracowników niepedagogicznych opowiedziało się za strajkiem, a 21% przeciwko. Wobec powyższego, w sytuacji ogłoszenia rozpoczęcia akcji strajkowej nasza szkoła będzie brała w niej udział.  Proponowany przez ZNP termin rozpoczęcia strajku to 8 kwietnia 2019r.

Obecnie sytuacja jest „w zawieszeniu”, na bieżąco śledzę negocjacje pomiędzy MEN i rządem a związkami zawodowymi, które odbywają się w Warszawie; kolejna tura rozmów z dnia 5 kwietnia nie przyniosła konkretnych rozstrzygnięć i na razie brak porozumienia.

Pełna informacja dotycząca funkcjonowania szkoły w sytuacji ewentualnego strajku pracowników będzie umieszczona na stronie szkoły i w dzienniku elektronicznym.

Proszę o śledzenie informacji.

Mogę zapewnić Państwa jako dyrektor szkoły, że egzamin gimnazjalny i egzamin ósmoklasisty zgodnie z obowiązującymi terminami zostanie na terenie naszej szkoły przeprowadzony bez większych przeszkód. W sytuacji strajku nie będą odbywać się typowe lekcje ani zajęcia przedszkolne, ale przedszkolakom i uczniom, którzy dotrą do placówki (autobus szkolny będzie kursował) postaramy się zapewnić opiekę świetlicową. Natomiast, jeżeli uznacie Państwo, że lepiej zatrzymać swoje dziecko w domu nie widzę przeszkód i na pewno odciąży to, trudne do przewidzenia na dziś, rozwiązania logistyczne. Jedno jest pewne – szkoła na pewno w tym czasie nie będzie zamknięta. Jestem przekonana, że ta sytuacja niepewności i napięcia znajdzie pozytywne i satysfakcjonujące wszystkich rozwiązanie.

Bogusława Olszewska

5 kwietnia 2019r.