Archiwum miesiąca Grudzień 2018

100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Autor: Aleksandra Knoska dnia 27 grudnia 2018

Powstanie wielkopolskie wybuchło 27 grudnia 1918 w Poznaniu, w czasie wizyty powracającego do Polski Ignacego Jana Paderewskiego, który w drodze do Warszawy przybył 26 grudnia do Poznania, owacyjnie witany. Tego samego dnia Paderewski wygłosił przemówienie do swoich rodaków licznie zgromadzonych przed hotelem Bazar. Nazajutrz 27 grudnia swoją paradę wojskową na Świętym Marcinie urządzili Niemcy – zrywano polskie i koalicyjne flagi, napadano na polskie instytucje – doszło do zamieszek, w wyniku których wywiązała się walka, podjęta następnie przez oddziały kierowane przez Polską Organizację Wojskową Zaboru Pruskiego.

Dokładnie dziś 27.12.2018r. mija 100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Nasza szkoła obchodziła ją na Cmentarzu w Ciosańcu na cześć 2 powstańców pochowanych na naszym Cmentarzu.

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA!

Autor: Aniela Nawracała dnia 23 grudnia 2018

Samorząd Szkolny życzy wesołych świąt!

,,Do Betlejem nie jest daleko”

Autor: Aniela Nawracała dnia 23 grudnia 2018

Grono pedagogiczne, uczniowie, pracownicy i przyjaciele szkoły życzą wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań. Aby każdy z nas mógł je spędzić w gronie najbliższych. Aby ten czas był spokojny i w pełni szczęścia.  Mamy nadzieję, że nadchodzący rok 2019 będzie jeszcze lepszym rokiem, z jeszcze większymi sukcesami i pomyślnościami.

OTO  RELACJA Z WYSTĘPÓW Z DNIA 20 XII

PODZIĘKOWANIA

Autor: Aniela Nawracała dnia 23 grudnia 2018

Samorząd Szkolny bardzo dziękuje Radzie Rodziców za wsparcie finansowe- cukierki na Mikołajki i pierniki świąteczne :))

PAMIĘTAJMY!

Autor: Emilia Kolinska dnia 21 grudnia 2018

LISTA ŚWIĄTECZNYCH ZADAŃ

Autor: Emilia Kolinska dnia 20 grudnia 2018

WYSTRÓJ ŚWIĄTECZNY KLAS

Autor: Emilia Kolinska dnia 20 grudnia 2018

Halowe rozgrywki piłki nożnej chłopców kl.VII-VIII i III gim

Autor: Aneta Markiewicz dnia 14 grudnia 2018

14.12.2018 r. odbyły się w Ciosańcu po raz pierwszy zawody sportowe.

I miejsce- Szkoła Podstawowa w Ciosańcu

14.12.2018 r. na hali sportowej w Ciosańcu odbyły się pierwsze zawody sportowe.

I miejsce- Szkoła Podstawowa w Ciosańcu

Szlachetna paczka w Łupicach